Blog
Száraz bőr akkor alakul ki, ha a bőr felszínének lipid- vagy zsírrétegét külső tényezők (hideg időjárás, kemény víz, kevésbé kíméletes kozmetikumok stb.) megbontják. A bőr érdessé válik, feszül, berepedezik és irritáció léphet fel. Ilyenkor használunk tápláló, nyugtató és védő hatású krémeket!
Az érzékeny bőr finom textúrájú, apróbb pórusokkal, gyorsan és hevesen reagál a külső és belső hatásokra, például egyes kozmetikai anyagokra, a melegre, a fűszeres ételekre, alkoholra vagy a stresszre. Ezek hatására a bőr gyakran viszket, húzódik, esetenként kipirosodik. Az érzékeny bőr gyakran kiszáradásra is hajlamos.
Zsíros bőr esetén sok nehézséget, kellemetlenséget okozhat, ha az arc túlságosan olajos. Erőteljesen fénylik a bőr, nem tapad meg rajta jól0 a smink, és hajlamos a pattanásosodásra, a gyulladásokra, valamint a mitesszerekre is. A probléma hátterében az áll, hogy a faggyúmirigyek túl sok olajat termelnek, ami kiül a bőr felszínére, és eltömíti a pórusokat. Ennek pedig számos kiváltó oka lehet, és nem csak a genetikai tényezők.
Az akne, komoly kihívást jelentenek sokak életében, és ezek a bőrtünetek ma már sajnos általánosnak is tekinthetők az emberek körében. Jellegzetessége az, hogy a bőrben eltömődnek a pórusok és pattanások jelennek meg. Bár az akne ritkán számít megbetegedésnek, jelentős kellemetlenséget és érzelmi stresszt okozhat, továbbá a bőr hegesedését eredményezheti.
A bőrön megjelenő barna foltok a hiperpigmentáció jelei. Az elszíneződések különböző méretűek és formájúak lehetnek. A szeplők, a bőröregedéssel járó hiperpigmentációs foltok azokon a területeken alakulnak ki, amelyek leginkább ki vannak téve a napsugárzásnak. A pigmentfoltokat típusuktól függetlenül, nem csak a bőr öregedése, hanem számos különböző tényező okozhatja. Ma már léteznek olyan bőrviágosító kezelések, melyek redukálhatják a foltok megjelenését.
Tévhit, hogy a ráncok kezelését akkor kell megkezdeni, amikor azok már szemmel láthatóak. Bár a bőr öregedése egy teljesen természetes folyamat, ezt a mai hatékony natúrkozmetikumokkal már látványosan le lehet lassítani. Általánosságban azt mondják a szakemberek, hogy 25-30 éves kor között bizony már érdemes elkezdeni a bőrtípusnak és a bőr állapotának megfelelő anti-aging termékek használatát: egy könnyű szemránckrém feltétlenül kerüljön be a rutinodba, de egy feszesítő nappali arckrém vagy szérum használatát is érdemes már megfontolni.
Napjainkban a bőr öregedése egyre inkább előtérbe kerül. Ez természetes folyamat, amely mindenkinél jelentkezik, a kérdés csak az, hogy mikor válik szembetűnővé. A bőr öregedése belső és külső okokra vezethető vissza. A belső ok miatti öregedés genetikailag meghatározott, génjeinkben hordozzuk mint leendő betegségeinket, sokat nem tehetünk ellene. A természetes öregedés során a bőr szárazzá, rugalmatlanná válik. Az arc ráncosodását az ismétlődő és szokássá vált izom-összehúzódások váltják ki. Amikor az arcizom összehúzódását, rövidülését a felette lévő bőr nem követi, előbb-utóbb ráncok keletkeznek.
A tág pórusok a leggyakoribb bőrproblémák közé tartoznak. Egyenetlen összképet eredményeznek főleg az orcákon, az orron, az állon és a homlokon. Ráadásul könnyen eltömődhetnek, és mitesszereket, pattanásokat okozhatnak. Ha az arc hosszú időn keresztül van kitéve bármiféle védelem nélkül a káros UV-sugaraknak, akkor felgyorsul a bőröregedés, csökken a kollagén- és elasztintermelés, ezáltal pedig a pórusok is veszítenek feszességükből, és könnyen kitágulnak.
Az ázsiai nők arcbőrének makulátlansága és kortalansága a 10 lépéses koreai arcápolásnak is köszönhető. A koreai arcápolási rutin egymásra épülő lépésekből áll, lényege a következetesség, a rétegezés és a gyengéd mozdulatok. Célszerű mindig a legkönnyebb állagú termékektől haladni az egyre sűrűbb, táplálóbbak felé. Kialakíthatunk nappali és esti rutint is, jellemzően napközben kevesebb réteget használunk mint éjjel, amikor a bőr regenerálódása, feltöltődése és hidratálása van soron.